IŞİD’in Antep’te köle ticareti görüntülerinin ardından Antep Baro Başkanı Şarklı savcılığa suç duyurusunda bulundu. Birgün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, IŞİD’in Antep’te köle ticareti yaptığı ve bunun için büro açtığı görüntülerinin bir Alman kanalında yayınlanmasının ardından Antep Baro Başkanı Bektaş Şarklı, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Şarklı, TCK’nin insan ticareti, hürriyeti tehdit, soykırım, insanlığa karşı suçlar, göçmen kaçakçılığı ve fuhşu suç sayan hükümlerinin ihlal edildiği gerekçesiyle kamu davası açılması isteminde bulundu.

Faillerin bilinmediği belirtilen suç duyurusunda öncelikle sorumluların bulunması istendi. IŞİD’in, Ankara ve Suruç Katliamı başta olmak üzere Türkiye’de ve dünyada bir çok kanlı eylemi gerçekleştirdiği kaydedilen suç duyurusunda, bu örgütle Antep’in birlikte anılmasından duyulan rahatsızlık dile getirildi.

‘İhmal var’
Antep Baro Başkanı Şarklı, önleyici ve gerekli istihbarat çalışması yapması gereken kurumlardan ihmali olanların da cezalandırılmasını istediklerini belirtti. Şarklı, ‘’IŞİD’in nasıl bir kanlı terör örgütü olduğu, sadece Suruç’ta, Ankara’da, Antep’te değil Paris’te de yaptığı bombalı eylemler biliniyor’’ dedi.