Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen Halit Çelenk Hukuk Ödülleri kapsamında teşvik ödülü olan Nazile İrem Yeşilyurt’un “İdari Yargıda Yürütmenin Durdurulması ve İvedi Yargılama: Hukuka Sermayeye Koşut Hız Ayarı” başlıklı makalesini yayımlıyoruz.

SAVUNMAHAREKETİ.ORG-Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İdare Hukuku Araştırma Görevlisi Nazile İrem Yeşilyurt’un “İdari Yargıda Yürütmenin Durdurulması ve İvedi Yargılama: Hukuka Sermayeye Koşut Hız Ayarı” başlıklı makalesi, bu yıl ilk kez verilen Halit Çelenk Hukuk Ödüllerinde, Prof. Dr. Rona Aybay, Prof. Dr. Korkut Boratav, Prof. Dr. Ali Murat Özdemir, Dr. İlker Kılıç, Av. Erşen Sansal, Av. Bilgütay Hakkı Durna, Av. Başar Yaltı, Av. Barış Aybay, Serpil Çelenk Güvenç, Ali Rıza Aydın ve Av. Özlem Şen Abay’dan oluşan Seçici Kurul tarafından teşvik ödülüne layık görülmüştü.

Denizlerin avukatı olarak tanınan ve hayatı boyunca demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren devrimci avukat Halit Çelenk adına düzenlenen Hukuk Ödülleri Töreni, 6 Mayıs 2015 tarihinde, TBB Avukat Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmişti. Prof. İbrahim Kaboğlu başkanlığındaki Gezi Hukuki İzleme Grubu tarafından hazırlanan “Demokrasi ve Totalitarizm Sarkacındaki Türkiye- Gezi Raporu” ile Yaman Akdeniz ve Kerem Altıparmak tarafından hazırlanan “İnternet ve İfade Özgürlüğü Konulu Çalışmalar- Twitter ve YouTube Erişim Engelleme Kararlarının Kaldırılması Başvuruları” adlı eserler ödüle layık bulunmuştu. Seçici Kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi doktora öğrencisi Göksu Uğurlu’nun “Uluslararası Hukukta Üçüncü Dünya Yaklaşımlarına” dair yüksek lisans tezine ve SBF İdare Hukuku araştırma görevlisi Nazile İrem Yeşilyurt’un “İdari Yargıda Yürütmenin Durdurulması ve İvedi Yargılama: Hukuka Sermayeye Koşut Hız Ayarı” başlıklı  makalesine de teşvik ödülü verilmişti.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dergisi’nde (Cilt 70, Sayı 2, 2015) yayımlanacak olan makaleyi aşağıdaki bölümden bilgisayarınıza indirerek, okuyabilirsiniz.

[wpdm_package id=’1715′]