Türkiye Barolar Birliği, 6 Nisan Avukatlar günü etkinlikleri kapsamında, hukukçular arası fotoğraf, makale ve şiir yarışmaları düzenliyor.

SAVUNMA HAREKETİ ORG-Fotoğraf yarışmasına ilişkin şartnamede, yarışma ile hukuk camiasına ve topluma fotoğraf alanında özgün eserlerin kazandırılması amaçlandığı belirtilerek, konunun serbest olduğu vurgulandı. Fotoğrafların dijital olarak iletilebileceği belirtilirken, başvuruların http://www.avukatlargunu.org/yarisma adresi üzerinden gerçekleştirilebileceği belirtildi. Yarışmada Ara Güler, Coşkun Aral ve Haluk Çobanoğlu’nun Seçici Kurul üyesi olarak görev yapacağı yarışmaya son katılım tarihi 6 Mart 2015 olarak belirlendi.

Şiirde de yarışma konusu serbest olarak belirlendi. Her katılımcının tek şiir gönderebileceği yarışmada kapsamında Seçici Kurul’da Ataol Behramoğlu, Enver Ercan ve Turgay Fişekçi görev alacak. Şiirlerin en son 27 Şubat 2015 tarihine kadar siir@barobirlik.org.tr adresine gönderilmesi gerekiyor.

“Avukatların ve Baroların Sosyal Sorumluluğu” konulu makale yarışmasına ise daha önce yayımlanmamış kaynakça dahil olmak üzere 7 sayfadan kısa, 10 sayfadan uzun olmayan makaleler ile katılım sağlanabilecek. Makalelerin son tarih olarak belirlenen 27 Şubat 2015 tarihine kadar makale@barobirlik.org.tr adresine gönderilmeleri gerekiyor. Makale yarışmasında Prof. Dr. Erzan Erzurumluoğlu, Av. Haluk İnanıcı ve Av. Müşür Kaya Canpolat Seçici Kurul’da görev alacak.

Yarışmalara avukat, hâkim, savcı, stajyer avukat, hukuk fakültesi öğrencisi ya da hukukçu kimliği taşıyan tüm meslek çalışanlarının katılabileceği belirtilirken, fotoğraf ve şiir yarışmalarında birinciye 3000, ikinciye 2000, üçüncüye ise 1500 TL, makale yarışmasında ise birinciye 5000, ikinciye 3000, üçüncüye ise 2000 TL ödül verileceği bildirildi.

Ayrıntılı bilgi için http://www.avukatlargunu.org adresini ziyaret edebilirsiniz.