Halit Çelenk Hukuk Ödülleri Seçici ve Düzenleyici Kurulu 2016 ödülleri için bir duyuru yayınladı. “Halit Çelenk Hukuk Ödülleri”nin 2’ncisi için başvurular için son tarih 1 Şubat 2016 olarak belirlendi.

Türkiye Barolar Birliği’nin katkılarıyla bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan “Halit Çelenk Hukuk Ödülleri” için, son başvuru tarihi 1 Şubat 2016 olarak belirlendi. 1 Ocak 2014 ile 1 Ocak 2016 arasından basılmış veya henüz basılmamış eserler katılabilecek.

Eser konusunun “serbest” olarak duyurulurken, Değerlendirmede; Halit Çelenk’in yaşamı, eserleri, mesleki ve yaşam mücadelesi, fikirleri ile hukuk veya toplumsal ilişkiler bağlantısının kurulması esas alınacak.

Yarışmaya 1 Ocak 2014 ile 1 Ocak 2016 arasında basılmış veya basılmaya hazır yayın, tez ya da her türlü eserle, hukukç veya farklı disiplinlerden gelen katılımcılar katılabiliyor. Eserin hukuk alanında ya da diğer alanlar ile hukuk arasında bağlantı kurarak bilimsel özgünlüğe sahip olması, akademik yazım ve etik kurallarına uygun olması gerekiyor.  Son başvuru tarihinin 1 Şubat 2016 olduğu duyuruldu.

“Halit Çelenk Hukuk Ödülleri” düzenleyici ve seçici kurulu ise şu isimlerden oluşuyor: Prof.Dr. Rona Aybay, Prof.Dr. Korkut Boratav, Prof.Dr. Ali Murat Özdemir, Yrd.Doç.Dr. İlker Kılıç, Av. Erşen Sansal, Av. Başar Yaltı, Av. Barış Aybay, Serpil Çelenk Güvenç, Av. Bilgütay H. Durna, Ali Rıza Aydın, Av. Özlem Şen Abay.

Ödül töreni 5 Mayıs 2016’da yapılacak.