Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Danıştay’a 8 atama yaptı. Atanan isimler arasında kamuoyunda “bahşişçi” olarak tanınan PTT Genel Müdürü Osman Tural’da var.

SAVUNMA HAREKETİ.ORG- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün (15 Aralık 2014) Anayasası’nın 155 inci ve Danıştay Kanununun 8 ve 9 uncu maddeleri gereğince, Danıştay üyeliklerine atamalar yaptı. Seçilen isimler ise şöyle:

-Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürü Ali Ürker

-Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü eski I. Hukuk Müşaviri, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Hukuk Dairesi Başkanı Fatih Mehmet Alkış

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İlker Sert

-Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürü İsmail Kalender

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mahmut Ballı

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı eski Teftiş Kurulu Başkanı Cevdet Malkoç

-Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. Genel Müdürü Osman Tural

-Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı I. Hukuk Müşaviri Taha Erdinç Bülbül

-Göç İdaresi Genel Müdürlüğü I. Hukuk Müşaviri Zeynep Kenan

Üyeler arasında yer alan PTT Genel Müdürü Osman Tural aynı zamanda ve Tenis Federasyonu Başkanı görevini de yürütüyor. Cumhurbaşkanı Danışmanı Binali Yıldırım’a yakınlığı ile bilinen Tural, Kasım 2012’de Tenis Federasyonu Başkanı oldu. Osman Tural ilk olarak 2003 yılında PTT Yönetim Kurulu’na atandı. Ardından 7 Haziran 2005 tarihinde PTT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezun olan Vural, Ulaştırma Bakanlığı Bakan Danışmanlığı da yapmıştı. Tural, Dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile katıldığı bir açılışta sergilediği tavırları nedeniyle sosyal medya da yankı uyandırmıştı.

İşte Tural’ın O Görüntüleri:

[embedyt]http://www.youtube.com/watch?v=cKpDpJ6ZCJw[/embedyt]