Ankara Barosu’nun başkanlık seçimleri ekim ayı içinde yapılacak. Başkan adayı hukukçular, seçim çalışmalarına şimdiden başladı.
Hukuk mücadelesinin sonsuz bir mücadele olduğunu belirten Avukat Gökçe Bolat, Ankara Baro Başkanlığı yarışında,” Savunma’yı büyütmeye davet ediyoruz”  sloganı ile aday olduğunu duyurdu.

Ülkenin yangın yerine dönen her metrekaresini kendilerine dert edindiklerini ifade eden Gökçe Bolat, Cumhuriyetin kurucu değerlerinin ve hukukun üstünlüğü ilkelerinin erezyona uğradığını kaydetti.
Bolat,  yaptığı yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

MESLEKTAŞLARIMIZIN SORUNLARINI DERT EDİNİYORUZ

Ülkemizin, mesleğimizin, meslektaşlarımızın sorunlarını dert ediyoruz: Ülkemizin yangın yerine dönen her metrekaresini dert ediyoruz. Cumhuriyetin kurucu değerlerinin yok edildiği, hukukun üstünlüğünü, yasalar önünde eşitliğin eridiği her geçen saati dert ediyoruz. Antidemokratik, baskıcı uygulamaları; hiçe sayılan yargı kararlarını, bağımlı hale gelen yargıyı her gün dert ediyoruz.

YARGININ İTİBAR KAYBINI DERT EDİNİYORUZ

Mesleğin saygınlığının yitirildiği, meslektaşın meslektaşa yaklaşımının acımasızlaştığı bir düzeni dert ediyoruz. Yargının kurucu unsuru olan savunmanın, yürütme gücüne yedeklenmesini ve itibar kaybına uğratılmasını dert ediyoruz. Hukuk fakültesi sayısının 80 civarına ulaşmasını, baronun bu
duruma seyirci kalmasını dert ediyoruz.

SAVUNMAYI BÜYÜTMEYE DAVET EDİYORUZ

Meslektaşlarımızın gelecek kaygısı yaşamalarını dert ediyoruz. Hukuk mücadelesinin sonsuz olduğu inancı ile bir aradayız. Bütün meslektaşlarımızı, sorunlarımızı birlikte çözmek için
Savunma’yı büyütmeye davet ediyoruz”

GÖKÇE BOLAT KİM ?

1982 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Anadolu Lisesinde okudu, 2000 yılında başladığım Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2004 yılında mezun oldu. Ankara Üniversitesi Özel Hukuk Ana Bilim Dalında 2009 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Üç sene sigortalı olarak avukatlık bürosunda çalıştıktan sonra 2009 yılında bir kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşunda çalışmaya başladı. Ankara Barosu Kent ve Çevre Kurulunda görev yaptı. 2014 yılından bu yana  serbest avukatlık yapıyor.

 

(Güçlü Anadolu Gazetesi, 29.08.2016)

www.gucluanadolugazetesi.com