Sıhhiye’deki Adliye binası çok değil, yaklaşık 25 yıl önce hizmete girdi, her yıl tadilat gördü, yeni bölümler eklendi. Birkaç yıl önce icra müdürlük ve mahkemeleri sebze halinin ortasına konuldu. Her gün dram-komedi yaşanan bu binaya alışırken, birkaç gün önce Ticaret ve İş Mahkemeleri Balgat yöresindeki plazalar yakınında bir binaya kiracı olarak çıktı. Aylık kirasını hiç söylemeyelim. E adalet dağıtıyoruz, olacak o kadar. Kalanları da başka binaya taşıyacaklar. Ne bereketli arsaymış, içinden birkaç adliye binası fışkırdı.

Bunun böyle olacağı biliniyordu. İ.Melih Gökçek son yapılan yerel seçimlere 2 gün kala pröjelerini açıklamıştı (bkz.-http: //www. memurlar.net/ haber/461779/.)  Pröje bu boru değil. Dedi ki; Bütün dünyada karayollarının yetersizliği nedeniyle kullanılmaya başlanılan otobüs teleferikler var. Otobüs gibi yoğun yolcu alabilen teleferiklerin merkez istasyonunu, Adliye Binasının Toptancı Hal Bölgesine taşınmasından sonra, Adliye Sarayının olduğu yere koymak istiyoruz. Teleferik haricinde; yeni metro, dolmuş ve otobüs duraklarına da merkez olacak olan bu bölge, şehir trafiğine de nefes aldıracak. Ayrıca Ankara’nın birçok bölgesinde teleferik uygulamaları gerçekleştirilecek. Proje; Kızılay – Dikmen Vadisi, Kızılay – Mamak, Kızılay – Hacıbayram, İvedik- Etlik gibi bölgelerde genelde ‘yap işlet devret’ modeliyle uygulanacak. Bu projelerimiz bazı bölgelerde ise Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bizzat yapılacak ve toplam 23 kilometre olacak.

Saymadım kaç parçaya bölündü. Bildiğim şu ki; öyle tek başına büro açıp sabah duruşmam var diye evden çıkma devri bitti. Hem zaten Avukatlık Kanunu da mecliste. 100 fakülte mezunu avukata iş lazım. Kuracaksın şirketi, plazanın banka stilli bölmelerine oturtacaksın çocukları, çalışsınlar. Akşamdan, kim hangi adliyede olacak planlamasını yapacaksın -plancı avukat da çalıştırılabilir-.

Müvekkilden çıkacak masraflar haliyle artacak. Adalet dağıtmanın bir bedeli olacak tabii ki.

Hadi bakalım kolay gelsin.