17-25 Aralık savcı ve hakimlerinin meslekten ihraç kararı kesinleşti.  Meslekten ihraç edilen savcılar arasında Zekeriya Öz de var. Haberdar’dan Arzu Yıldız’ın haberine göre; 17/25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarına bakan Savcı Celal Kara, Mehmet Yüzgeç, Muammer Akkaş ve Hakim Süleyman Karaçöl hakkındaki meslekten ihraç kararı kesinleşti. Meslekten ihraç edilen savcılar arasında Zekeriya Öz de bulunuyor.

17/25 Aralık soruşturmasında görev alan yargı mensuplarının ihracı ile dosyada görev alan yargı ve emniyet personelinin tamamı meslekten atılmış oldu.

Haklarında ihraç kararı kesinleşen 17/25 savcılarının maaşlarının yasalara göre tebligattan sonra kesilmesi gerekiyor.Ancak kurulun maaşların hemen kesilmesi için harekete geçeceği de iddia edildi. Diğer yandan, savcılar hakkında verilen ihraç kararının kesinleşmesi ile savcılar ve Hakim Karaçöl, kararın iptali için Danıştay’a dava açabilecek. Danıştay kararı uygun görürse savcılar bu kez de Anayasa Mahkemesi ve AİHM gidebilecek.

Sabah saatlerinde sözlü savunmanın alınması ve ihraç kararının değerlendirilmesi için yapılan toplantıya sadece savcı Mehmet Yüzgeç’in avukatı katıldı. Diğer yargı mensuplarının avukatları katılmadı. Yüzgeç’in avukatının dinlenmesinin ardından ihraç kararının kesinleştirilmesine oy çokluğu ile karar verildi.